Субота, 20.04.2024
Все про рибу, Всё о рыбе, All about fish
Меню сайту
Tak.ru
BannerFans.com
Форма входу
Погода

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Категорії розділу
Методи лову [5]
Лов нехижої риби [14]
Лов хижої риби [11]
Лов морської риби [3]
Приманки [4]
Живі приманки [7]
Рослинні приманки [8]
Штучні приманки [13]
Прикорм [4]
Снасті [5]
Удилища [2]
Катушки [3]
Лєска [1]
Поплавки [1]
Грузила [1]
Поводки [2]
Вертлюжки, карабіни [1]
Гачки [2]
Соціальні мережі
Статистика
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Рибальство » Удилища

Класифікація вудилищ

1. Цілісні вудилища
Цілісні хлисти дуже рідко використовуються для побудови поплавковою вудки. Незбиране будову мають короткі вудилища, що використовуються, наприклад, при побудові спінінга. Їх довжина рідко перевищує 1,5-2,0 м. Найчастіше це монолітні прути великої міцності.

2. «Телескоп»

Зручний і простий у зверненні. Це найпопулярніший серед любителів вид вудлища, застосовуваний для вудки поплавця. Телескопічний вудлище легко переноситься і перевозиться. Дозволяє робити операції, неможливі при іншої конструкції. Знявши ковпачок-обмежувач з «телескопа», можна від'єднати або замінити будь-коліно, що може бути зручно в разі поломки вершинки або середніх колін, це дозволяє також вкорочувати або подовжувати вудлище за своїм смаком.

Вважається, що співвідношення між загальною довжиною коліна і стиком повинно бути 6:1.

При з'єднанні і роз'єднання колін слід докладати зусилля, спрямовані тільки уздовж осі вудилища. Повороти в стиках неприпустимі. Збірку виробляють зверху, висуваючи спочатку саме верхнє коліно. Розбирання виробляють знизу, усуваючи в нижнє коліно перше, наступне за ним.

3. Контактне вудлище

«Штекер» - вудилище з штекерними сполуками. Штекерні прути зазвичай представляють собою висококласні вудилища, що стоять, відповідно, дорого. Використовуються як спінінгів, нахлистових або суто спортивних бланків. Мають дуже високими характеристиками і зберігають параболічний лад.

4. Вудилища зі змішаним з'єднанням колін

Змішаний будова означає, що вудлище має і штекерні, і телескопічні з'єднання. Зазвичай його Комлева частина з'єднується штекерним способом, а вершинка з 3-5 колін має телескопічне будову.

Розмір вудилища


В даний час вудилища випускаються в діапазоні від 1,0 м до 14,5 м, а іноді і більше. Розміри вудилища визначають область його застосування.


1. Вудилища завдовжки 1-2м

Прути довжиною менше 1,5 м називають удильниками. Вони використовуються при створенні зимових снастей, а також для побудови бортових вудок.

2. Вудилища завдовжки 4-6м

Вудилища такої довжини є найбільш популярними серед рибалок-аматорів. Це максимальна довжина поплавковою снасті, при якій комфортно працювати. На це відстань ще нескладно закидати наживку, і на цій відстані досить добре видно поплавок. Вага снасті такої довжини не дуже обтяжливий для рук.

3. Вудилища завдовжки 11,0-14,5 м

Застосовуються в спортивному рибальстві. Вони складні в зверненні. Для того щоб їх використовувати, потрібно навчитися швидко розбирати і збирати прут при зміні наживки і виведенні. Розбирання виробляють, подаючи вудлище на берег за спеціальними роликами.

Потужність вудилища


Потужність вудилища прийнято визначати за вагою закидання. Зокрема, потужність вудилищ спінінгів оцінюють за величиною ваги приманки, яку можна використовувати спільно з цим вудилищем. Дану величину називають занедбаністю (кастингом). Вона виражається в грамах або фунтах. За цією класифікацією всі вудилища ділять на 6 класів:

1. Найлегший - вага закидання 1-10г.
2. Легкі - вага закидання 10-20г.
3. Середні вага закидання 20-40г.
4. Важкі - вага закидання 40-80г.
5. Особливо важкі - вага закидання 80-150г. Такі вудилища використовуються для морських спінінгів.
6. Надважкі - вага закидання вище 150г. Вони використовуються морського ужения спінінгом риб розміром з тунця.

Класифікація вудилищ для вудки поплавця


Любителі, зазвичай підбираючи вудилище, орієнтуються на його власну вагу і довжину. Вудилища для вудки поплавця прийнято розділяти на 3 класи:

легкі, що мають власну масу до 150г і довжину не більше 2,5 м, якими вудять дрібну рибу - червоноперку, піскаря, йоржа, плотву і т.п.;
- Середні, зі своєю масою до 250г, довжиною до 5м, призначені для лову майже всіх риб, представлених у вітчизняних водоймах;
- Важкі вудилища, що мають масу понад 300г і довжину більше 6м. Вони розраховані на велику, сильну і наполегливу при виведенні здобич. Це так звані коропові вудилища.

Категорія: Удилища | Додав: Marik (13.04.2011)
Переглядів: 2325 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Wmlink
BannerFans.com
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 113
Wmlink
BannerFans.com
Наші відвідувачі
Copyright MyCorp © 2024
Конструктор сайтів - uCoz