Четвер, 28.03.2024
Все про рибу, Всё о рыбе, All about fish
Меню сайту
Tak.ru
BannerFans.com
Форма входу
Погода

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Категорії розділу
Методи лову [5]
Лов нехижої риби [14]
Лов хижої риби [11]
Лов морської риби [3]
Приманки [4]
Живі приманки [7]
Рослинні приманки [8]
Штучні приманки [13]
Прикорм [4]
Снасті [5]
Удилища [2]
Катушки [3]
Лєска [1]
Поплавки [1]
Грузила [1]
Поводки [2]
Вертлюжки, карабіни [1]
Гачки [2]
Соціальні мережі
Статистика
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Рибальство » Снасті

Зимові вудки
Якщо ви любите конструювати й розв'язали зробити собі вудку власної конструкції, то ми розповімо про досвід деяких рибалок-аматорів. Їхні саморобні вудки прості й зручні. Ручки вудок вирізують із легкого сухого дерева діаметром приблизно 20-24 мм і довжиною 120 мм. Для удильника використовують оцинкований дріт, ріжуть її на шматки довжиною 200-250 мм, згинають так, щоб вийшло мотовильце, і забивають кінець у дерев'яну ручку. Щоб ручка не розкололася, у її торці свердлять отвір, діаметр якого трохи менше діаметра дроту. Якщо така вудка призначає для лову на блешню, її оснащують кивочком. Кивочек (сторожок) можна також зробити самому - зі струни гітари, мандоліни, із пружинки, лісочки і т.д. У поплавочной вудки на кінець удильника надягають шматочок ніпеля або хлорвінілової трубки для коктейлю. Під цей ніпель пропускають лісочку. Досвідчені рибалки користуються дуже тонкою волосінню. Новачкові треба брати лісочку діаметром 0,1, 0,15 або 0,2 мм. Поплавець теж можна зробити самому - з пера великого птаха, з пінопласту й інших дуже легких матеріалів. Гачки (звичайно один-два) кріпляться на маленькі (приблизно 20-30 мм) повідцях вище грузика. При лові на невеликій глибині грузик можна брати маленький, деякі рибалки заміняють його блешнею, на яку наживляють мотиля. Якщо глибина водойми більша, то маленький грузик буде занадто довго опускатися на дно, у такому випадку використовують свинцеву дробинку діаметром 6-7 мм.
 

Деякі рибалки постачають вудки, а також кружки пристосуванням із дроту, або з гітарної струни у вигляді одноплечового або двухплечевого коромисла. У комплект оснащення входять вертлюжокжстопор, вантаж донний і грузик повідковий (останній не обов'язковий). За допомогою такого "коромисла" ловлять хижу (живець при цьому не плутається навколо волосіні), а також мирну рибу на різні насадки. Ловлять узимку з льоду, улітку із човна й інших плавзасобів і надводних споруджень. Можна ловити з берега, користуючись "коромислом" так само, як донкою або спінінгом. При лові "коромислом" потрібний ковзний поплавець, який увесь час буде підтримувати снасть у вертикальнім робочім положенні, або глибинний - у такому випадку встановлюють додатковий сигналізатор на поверхні води.
 
До зимових вудок пристосовують спеціальні невеликі котушки. Котушки краще мотовилец: з котушок лісочка сходить рівна, з мотовилец - зиґзаґоподібна, що нерідко заважає своєчасному підсіканню. Зиґзаґоподібну волосінь можна випрямити. Для цього її якийсь час тримають у натягнутому стані.
 
Доріжка. Снасть, що полягає з довгої волосіні, що тягнеться за човном, зі штучними мушками, блешнями й іншим.

Кружок і жерлиця. Це дві однакові по своїй суті снасті. Кружок - вільно плаваюча снасть, складається з котушки або шматка пінопласту з намотаною волосінню, має грузик і повідець із гачком. На гачок під перший промінь спинного плавця чіпляється наживка - рибка-живець. При поклевке поплавецьккотушка перевертається сигналізатором нагору: лісочка розмотується, даючи можливість ходити рибі. Рибалка зауважує поклевку по сигналізатору. Жерлиця являє собою найчастіше рогульку з волосінню. Ця рогулька кріпиться за допомогою волосіні до різних надводних предметів: до забитого в дно кола, до гілки набережного чагарнику, очерету або очерету.
 

Кружки й жерлиці мають свої недоліки. Жерлицу потрібно до чогось прив'язувати, що не завжди можна зробити, особливо на середині озера. Плаваючий вільно кружок риба веде так далеко, що зазевавшийся рибалка не завжди його знаходить. Щоб уникнути цих незручностей, роблять щось середнє між кружком і жерлицей. Це той же кружок, що тільки не вільно плаває, а з вантажем-якорем. Такий кружок риба не потягне всторону.
 
Його перевага: він може бути встановлений де завгодно, по всій акваторії водойми або ріки зі швидким плином.
 

Для лову мирної великої риби використовують і вільно плаваючий кружок. У воду опускають у підвішеному стані, так, щоб вона не стосувалася дна, невелику годівницю зі звисаючими на повідцях гачками. Годівницю роблять із пружини, обліпленою якою-небудь кашею, хлібом. Гачки, як правило, вільно звисають уздовж годівниці або містяться в тісто. Годівниця може опускатися й на дно. У такому випадку підставою годівниці служить свинцевий якір-вантаж-якір. Об'їдаючи принаду, риба чіпляється за гачки.
 
Джерело:http://www.gorybalka.com/ua/snasti_dlya_lovli_ryby4.html
Категорія: Снасті | Додав: Marik (01.04.2013)
Переглядів: 1948 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Wmlink
BannerFans.com
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 113
Wmlink
BannerFans.com
Наші відвідувачі
Copyright MyCorp © 2024
Конструктор сайтів - uCoz