Середа, 24.04.2024
Все про рибу, Всё о рыбе, All about fish
Меню сайту
Tak.ru
BannerFans.com
Форма входу
Погода

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Категорії розділу
Методи лову [5]
Лов нехижої риби [14]
Лов хижої риби [11]
Лов морської риби [3]
Приманки [4]
Живі приманки [7]
Рослинні приманки [8]
Штучні приманки [13]
Прикорм [4]
Снасті [5]
Удилища [2]
Катушки [3]
Лєска [1]
Поплавки [1]
Грузила [1]
Поводки [2]
Вертлюжки, карабіни [1]
Гачки [2]
Соціальні мережі
Статистика
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Рибальство » Штучні приманки

Твістери та віброхвости

Перші твістери (twister) з'явилися наприкінці 80-х років, вони були розроблені американськими технологами. У Росії ці принади з'явилися в середині 95х років. Вітчизняні рибалки виявили підвищений інтерес до лову твістером. Але з-за великого числа підробок у спінінгістів склалося стійке недовіру до цієї уловистої приманки.

Твістери та віброхвостиПроізводітелі не стоять на місці і поступово доводять твістер до досконалості. З кожним днем ​​з'являються нові модифікації. Класичний твістер складається з ребристого або кільчастого веретеноподібної тіла, схожого на велику гусеницю і плоского загнутого хвоста. Під час руху у воді хвіст постійно намагається випростатися, але замість цього коливається, згинається і вібрує. При цьому різноманітні рухи хвоста тілу не передаються. Твістер дивно схід з живим організмом, тому безвідмовно привертає до себе рибу.


Якого розміру купити твістер? В основному застосовуються твістери розмірами від 3 до 20 см. Більш дрібні моделі 1 - 1,5 см застосовуються для зимової ловлі мирної риби. Більш великі, до 35 см, застосовуються для лову морських хижаків. Деякі спінінгісти використовують 25 або 35 см твістери в поєднанні з не найважчими головками для лову сома. Дрібний твістер важко змусити рухатися у воді належним чином, для цього твістер потрібно вести досить швидко.


Спінінгісти воліють твістери довжиною 6 - 16см. Вони добре працюють при будь-якому темпі проводки в будь-якій воді.


На практиці рибалки рекомендують використовувати твістери жовтого, помаранчевого і червоного кольору, самими уловистими є твістери білі, сріблясті й золотисті. Зелені та сині твістери на риболовлі взагалі краще не використовувати. Спінінгістові краще всього зробити висновок на основі власного досвіду.


Твістер - це фантазійна приманка. Виробники постійно намагаються доповнити твістер новими рухомими елементами. Ці рухливі елементи вельми сумнівні. Вони робить приманку більш метушливого під час проведення. Приманки-монстри годяться хіба що для лову ненажерливого молодого окуня.


Купити твістер можна в будь-якому рибальському магазині. Купуючи твістер, слід звернути на якість пластику, з якого він виготовлений. Тіло твістера може бути досить твердим і навіть грубим. Від хвоста, від його м'якості й еластичності, залежить гра приманки. Якщо взяти твістер за тіло і злегка струсити, то у якісної моделі хвіст почне коливатися, тремтіти й викручуватися. Ці рухи повинні затухати поступово, протягом 2-3с, не менше. Оптимальним вважається хвіст, рівний по довжині тіла твістера або трохи довше.


Для швидкої проводки можна застосовувати твістери з більш жорсткими хвостами, а для лову твістером в стоячій воді або при повільній проводці треба використовувати приманки з м'якими та еластичними хвостами.


З твістером використовують гачок з подовженим цівкою. Лоб гачка повинен повністю виступати їх тіла приманки біля основи її хвоста.


Твістери можуть використовуватися не тільки як самостійна приманка, але і як доповнення до блешень.


Віброхвости


Віброхвости це пластикові динамічні приманки другого покоління. Родоначальником віброхвостов був твістер. Зазнавши ряд змін, твістери здобули свою класичну форму. Між базовими моделями цих двох приманок існують принципові відмінності.


У віброхвоста, як і у твістера, рухомим елементом є хвіст. Його рух обумовлено тією ж причиною, від якої залежить гра твістера, тобто опором зустрічного потоку води. Але пристрій хвоста віброхвоста досконале. Його хвостова пластина розташована під прямим (або близьким до нього) кутом до поздовжньої осі тіла. При русі приманки у воді її хвіст здійснює горизонтальні коливання, частота і амплітуда яких залежить і від швидкості проводки, і від площі хвостовій пластини, і від кута її розташування, і від діаметра підстави хвоста, і, нарешті, від м'якості і пружності самої принади. А коливання хвоста завдяки властивостям матеріалу, з якого виготовлений віброхвост, передаються тілу приманки. Якісний віброхвост, рухаючись горизонтально, злегка звивається і виляє хвостом так природно і натурально, що здатний ввести в оману не тільки рибу, а й людину. Ще більша схожість із пливучого рибкою йому надають розмір, форма і забарвлення. Існують моделі віброхвостов, що імітують зовнішність риб того чи іншого виду настільки точно, що їх варто було б вважати творами мистецтва. Є й інші моделі, схожість яких з рибою досить умовна, проте саме вони вважаються найбільш уловистими.

Моделей віброхвостов поки не так багато як моделей твістеров. Але і серед наявних віброхвостов зустрічаються екзотичні екземпляри. Рекламовані гідності приманок з хитаються бічними кишенями і лопатями явно перебільшені. Така приманка втрачає головну свою гідність - смертельну для хижих риб схожість з природним кормовим об'єктом.

Віброхвост ніколи не застосовується у поєднанні з іншими принадами. Сам по собі віброхвост дивно уловиста і придатний для лову практично будь-якої риби. Дрібні 2см віброхвости, забезпечені головкою з нейтральною плавучістю, є відмінною приманкою для ляща, головня, язя, чехоні, коропа, крупної плітки і т.д. Правда дрібні принади грають гірше, і закидати їх складніше, а плотву або підлящика можна ловити звичайної вудкою на тісто. Більш стабільною, правильною грою відрізняються віброхвости середнього розміру, 7-16см.


Віброхвост умовно можна розділити на 4 частини: голову, тіло, підставу хвоста і хвіст (лопата). Голова (передня її третина) повинна бути досить щільною та міцною. Наступне за нею тіло - більш м'яким і пружним, підставу хвоста - дуже м'яким і рухливим. Лопата хвоста, якщо вона зовсім плоскі, може бути досить жорсткою і навіть важкою. У такої приманки, коли її тримають в горизонтальному положенні, хвіст трохи опущений вниз.


Всі пластикові приманки легко плавляться при температурі 150-180 градусів, тому порвані віброхвости і твістери можна спаяти за допомогою паяльника чи розігрітого ножа. Досить часто самими уловистими виявляються пошарпані, надірвані віброхвости, а після ремонту вони стають малоефективними.


Віброхвости використовуються з джиг-головками у яких короткі гачки. Довжина цівки гачка повинна бути дорівнює довжині головки віброхвоста, тобто приблизно 1 / 3 всієї приманки. Якщо використовувати більш довгий гачок, то цівку, пронизав тіло приманки, зробить його жорстким, це негативно позначиться на грі. Хвіст буде вібрувати як слід, а от тіло виляти і звиватися не зможе.


Важливим фактором, що впливає на уловістость віброхвостов, є їх колір. Їх розфарбування повинна відповідати розфарбовуванні реальної рибку або, у всякому разі, не суперечити їй. Виробники випускають приманки, пофарбовані в основному в кольори теплого спектру: червоні, помаранчеві, жовті, зеленуваті. Але є і білі, і сірі, і блакитно-сірі, і навіть прозорі, з розкиданими по тілу блискітками. Двох або триколірні віброхвости розфарбовані більш природно, ніж їх одноколірні побратими: темний верх, світлий низ, помаранчеві або малинові плавники. Приманки незрозумілих, брудних забарвлень або надто яскраві й контрастні можуть бути віднесені до підробок. Краще користуватися тими приманками, колір яких відповідає забарвленні мешкають у водоймі рибок. Найчастіше це світлі, не дуже яскраві приманки. Яскраво-жовті і яскраво-червоні віброхвости використовують зазвичай для вудіння в каламутній воді і для лову на значній глибині. Доведено, що в похмуру погоду більш уловисті жовті або золотисті віброхвости, а при яскравому сонячному світлі - сріблясті і сірі. Все ж колір і розмір приманки слід підбирати, виходячи з конкретних обставин. Цей процес непростий, але цікавий і творчий.

Категорія: Штучні приманки | Додав: Marik (13.04.2011)
Переглядів: 3084 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 2.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Wmlink
BannerFans.com
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 113
Wmlink
BannerFans.com
Наші відвідувачі
Copyright MyCorp © 2024
Конструктор сайтів - uCoz