Четвер, 25.04.2024
Все про рибу, Всё о рыбе, All about fish
Меню сайту
Tak.ru
BannerFans.com
Форма входу
Погода

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Категорії розділу
Методи лову [5]
Лов нехижої риби [14]
Лов хижої риби [11]
Лов морської риби [3]
Приманки [4]
Живі приманки [7]
Рослинні приманки [8]
Штучні приманки [13]
Прикорм [4]
Снасті [5]
Удилища [2]
Катушки [3]
Лєска [1]
Поплавки [1]
Грузила [1]
Поводки [2]
Вертлюжки, карабіни [1]
Гачки [2]
Соціальні мережі
Статистика
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Рибальство » Штучні приманки

Джиг-головки

Джиг-головки - це перш за все грузила. Основне призначення яких - обважнювати приманку, для того щоб полегшити її закидання й маневрування в товщі води. Голівкою вона називається тому, що грузило встановлюється в передній частині приманки і зливається з нею в одне ціле. Зазвичай джиг головка сама по собі нагадує голівку рибки. Джіггерной ця приманка називається через можливу різноманітної гри у воді. Грузило-головка ще і з'єднує принаду з гачком і волосінню.

Принципово джига представляє собою мормишку, на яку насаджується м'яка приманка. У свинець упаюється колечко, до якого кріпиться волосінь. Сама приманка на джиг-голівці зафіксована за допомогою стопора або фіксатора, що напоює на цівку гачка.


Існують різні моделі джиг-головок. Форма головки відбивається на характері гри приманки.


Джиг-головка ШарСамая проста джиг-головка це Шар. З нею може використовуватися будь-яка м'яка приманка. Така джиг-головка добре підходить для виконання класичних прийомів, наприклад, ступінчастою проводки.


Джиг-головка Землекоп з-за своєї форми під час рівномірної проводки швидко занурюється у воду. Опустившись на дно, джига рухається частими стрибками. При здійсненні швидкої проводки Землекоп рухається в горизонтальній площині. Якщо рухом вудилища відірвати грузило від дна і збільшити швидкість подмативанія волосіні, то Землекоп, рухаючись по дузі, винесе джиг-приманку у верхній шар води.


Джиг-головка Пелюстка навпаки, дозволяє вести приманку біля самої поверхні води, а при припиненні підмотки вона опускається на дно плавно, як би плануючи. Зі збільшенням швидкості руху джиг-приманки Пелюстка виносить її з глибини до поверхні.


Часто зустрічається джиг-головка Риб'яча голова або інші грузила з плоскіміДжіг-головка Риб'яча голова вертикальними гранями. Вони при русі розсікають воду, посилюючи бічні потоки, тому ними вигідно оснащувати приманки, що мають розташовані з боків кишені, виступи і ребра.


Джі-головки так звані Ложка, Банан і інші грузила, що мають зміщений вперед центр ваги, забезпечують більш активну гру приманки під час її вертикальних переміщень.


Джиг-головки Чобіт, Підкова й Ванька-встанька пристосовані для лову джигом з дна. Ці грузила тонуть швидко і падають на дно масивної підошвою донизу, при цьому гачок і приманка приймають вертикальне положення. При повільній проводці вони надають приманки вид копошаться у дна рибки.


Джига Кінська голова з лепесткомДжіг-головка Кінська голова має пристосування для кріплення обертового пелюстки, вовняний пензлики, м'якого пластикового черв'яка і т.д.


Ці назви типів джиг-головок є довільними, тому одне і те ж грузило може називатися по-різному. Існують і інші форми джиг. Які з них використовувати в конкретній ситуації рибалка повинен вирішити сам, використовуючи свою інтуїцію та досвід.


Форма джиг-головки в більшій чи меншій мірі здатна впливати на поведінку приманки. Основними ж критеріями вибору джиги є її величина і вага. Від цих параметрів залежать дальність закидання, глибина джиг проводки, і швидкість занурення приманки. В основному використовуються спиннінгові джиг-головки вагою 1-50г, але існують джиг-головки більш важкі - до 200г. Існують різні класифікаційні системи, в яких може враховуватися вага, обсяг, розмір і товщина використовуваного гачка, а також колір і форма джиг-головки.


Чи не про незначну частину джиг-головки це її гачок. Від його якості, величини, формиДжіга незацепляйки залежить успіх вудіння. Вибираючи джигу, спінінгіст повинен це враховувати. Величина гачка повинна відповідати розмірам джиг-приманки. Пружність гачка повинна бути такою, щоб при зачепах він розгинався. Якщо гачок виявиться занадто тендітним при зачепі можна легко втратити джиг-приманку. Але м'які гачки грають не на руку під час виведення крупної риби. З джиг-головками можна використовувати протівозацепние запобіжники, наприклад дротові буфери.


У більшості джиг-головок колечко для волосіні знаходиться посередині грузила, безпосередньо над його центром ваги. Такі головки висять на волосіні горизонтально. Оснащені приманкою у воді вони йдуть під невеликим нахилом. Кут нахилу залежить від співвідношення ваги грузила і ваги приманки і від швидкості проводки. Якщо голівка значно важче приманки, то при середньому темпі руху снасточка нахилена вниз, а при збільшенні швидкості джиг проводки свої розташовується горизонтально.


Грузила з підвищеним лобовим опором, що мають скошені, похилі або вигнуті поверхні, при джиг-проводці злегка коливаються і передають свої коливання приманки. Характер коливань, їх частота і амплітуда залежать від швидкості подмативанія волосіні.


Джиги обтічної форми ніякого додаткового впливу на гру не надають. Маючи при меншому обсязі ту ж вагу, що і фігурні головки, вони зручніші для вудіння на течії і у дна.


Існують акустичні джиг-головки. Першими з'явилися свистячі головки, обладнані невеликими глибокими лунками. Вважається, що омивані водою лунки з застрягли в них бульбашками повітря видають свистячі звуки високої частоти. Щоправда, незрозуміло, чи чують його риби, а якщо і чують, то невідомо, як вони на нього реагують. Зате вартість таких джиг-головок значно перевищує вартість звичайних джиг-головок.


Є ще голівки-брязкальця. Брязкальце являє собою маленьку коробочку з поміщеними всередину кульками, які при русі приманки стукають один про одного і об стінки коробочки. Кріпиться брязкальце до нижньої частини грузила, під цівкою гачка.


Найвдалішим варіантом акустичної головки є джиг-головка під назвою шумлячий очей. Джерелом звуку в цьому випадку також є дробинки, поміщені в очниці голівки і закриті кольоровий пластиковою перегородкою.


Достовірних даних про підвищену уловістості приманок, забезпечених акустичними головками, немає. Але є достовірні відомості про невиправдано завищеною ціною цих головок.

Категорія: Штучні приманки | Додав: Marik (13.04.2011)
Переглядів: 1387 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Wmlink
BannerFans.com
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 113
Wmlink
BannerFans.com
Наші відвідувачі
Copyright MyCorp © 2024
Конструктор сайтів - uCoz