Четвер, 28.03.2024
Все про рибу, Всё о рыбе, All about fish
Меню сайту
Tak.ru
BannerFans.com
Форма входу
Погода

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Категорії розділу
Методи лову [5]
Лов нехижої риби [14]
Лов хижої риби [11]
Лов морської риби [3]
Приманки [4]
Живі приманки [7]
Рослинні приманки [8]
Штучні приманки [13]
Прикорм [4]
Снасті [5]
Удилища [2]
Катушки [3]
Лєска [1]
Поплавки [1]
Грузила [1]
Поводки [2]
Вертлюжки, карабіни [1]
Гачки [2]
Соціальні мережі
Статистика
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Рибальство » Приманки

Вибір насадки
Харчовий раціон риб в значній мірі залежить від величини кормових запасів, властивих даному водоймищу.

Зазвичай на хлібні і зернові насадки риба добре ловиться тільки там, де такий корм часто потрапляє у воду. На рака, жабу, черепашку риба бере тільки в тих водоймищах, де вони водяться.

Щука, як правило, віддає перевагу вузьким білим рибам - уклейці, єлець, плітку. У водоймищах, де такої риби мало, основною їжею щуці можуть служити інші риби. Наприклад, в деяких озерах Карелії багато йоржа, він складає там головну їжу щуки і окуня. У зауральських степових озерах щука годується карасем, якого в них багато, коропових риборозплідних ставках - коропом, а в гірських річках - фореллю. При нестачі їжі щука, окунь, налим поїдають риб одного з ними вигляду.

Плотва і сазан харчуються в зарослих водоймищах майже виключно водоростями і вищими водними рослинами, а в чистих - в основному личинками комах, молюсками, ракоподібними. На різних ділянках одного і того ж водоймища риба може харчуватися різною їжею. У Чудському озері у плотви, спійманої біля берегів, кишечник буває наповнений виключно водоростями, а у відкритому озері - комахами і їх личинками це позначається на харчових якостях риби - що мешкає біля берегів пахне тванню. У верхньому перебігу річки Вуокси лящ годується різноманітною їжею, а в нижній течії (річка Бурхлива) головним чином личинками струмків.

Їжа в'яза неоднакова в різних водоймищах. Так, в південноросійських річках в'яз рідко схоплює мальків риб, в північних же, особливо великих, річках із слаборозвиненою водною рослинністю мальків досить часто виявляють в кишечнику в'яза, а в'яз, що тримається на лудах у відкритій частині Ладозького озера, є вже типовим хижаком. Тому лов в'яза в південних річках на живця і блешню випадковий, а в північних буває здобиччю. У середньому перебігу річки Прип'яті в районі міста Мозир в'яз краще всього ловиться на горох, а плотва на білий хліб. У нижній течії при впаданні річок Словечня, Желонь ті ж риби віддають перевагу дощовому черв'якові. Це пояснюється так: в низовинах земля чорна, жирна, і в берегових укосах водиться безліч черв'яків, які вимиваються хвилею від пароплавів, що проходять, і потрапляють в річку. У середній течії грунт піщаний, і тут черв'яки можуть потрапити в річку тільки під час повені. Мозирським риболовам до того ж важко здобувати черв'яків, і вони відвіку ловлять на хліб і горох, рясно підгодовуючи ними рибу. Так поступово риболови змінили смаки риб.

У річках, що протікають в районі великих міст, деякі риби харчуються відходами і стають майже всеїдними. Наприклад, голавля в Неві в районі Ленінграда ловлять на сир, шпик, ковбасу, оселедця.

Кормові можливості водоймищ залежать від пори року; це позначається на складі їжі риб.

Навесні більшість риб добре ловляться па дощових черв'яків, оскільки в цей час спостерігається недолік іншої їжі, а черв'яки у великих кількостях потрапляють в річки і озера з порожнистими водами. З появою комах ряд риб віддає перевагу їм над всіма іншими насадками, особливо в річках, де над водою кружляє багато комах.

Восени в місцях нересту лосося харіус, налим, форель бувають буквально набиті лососевою ікрою і тоді тут їх не спокусиш іншою приманкою. Сиг велику частину року харчується зоопланктоном, личинками комах, але в березні-квітні подібної їжі немає, і він починає полювати за корюшкою і власною памолоддю.

Добування рибою їжі залежить і від способу життя. Налим і вугор, що мешкають постійно на дні водоймища, пристосувалися до схоплювання донних риб - піскаря, гольця, личинок міноги і охочіше ловляться на них, чим на риб, що живуть у верхніх шарах води. Жерех, навпаки, полює у верхніх шарах води, і для нього кращою насадкою служать уклейка, бистрянка і інші верхові риби.

Лящ, підуства, сазан тримаються біля дна, і їх лише випадково можна зловити па комах. Проте під час вильоту поденки, коли вона масами тоне, ці риби стають комахоїдними.

Деякий вплив на вибір їжі роблять смакові відчуття, властиві даному виду. Так, при однаковій легкості добування дощових черв'яків і личинок комах лящ віддає перевагу черв'якам, а в'яз - личинкам. Окунь більш охоче за все бере на піскаря, навіть якщо його кількість у водоймищі обмежена, а харіус - на коника, навіть там, де він випадково потрапляє у воду (наприклад, біля скелястих островів Ладозького озера, віддалених від берегів).

Насадку треба підбирати так, щоб на неї ловилася найбільша кількість видів риб, що цікавлять риболова. Припустимо, що ми ловимо в лісовому озері, в якому водяться тільки плотва і окунь. Окунь в таких озерах зазвичай однаково добре ловиться на дощового черв'яка і короїда; плотва ж охочіше схоплює короїда і часто абсолютно не звертає уваги на черв'яка. Значить, в даному випадку цікавіше ловити на короїда, якого однаково добре беруть і окунь, і плотва. З цієї ж причини іноді вигідно застосовувати змішані насадки. Зокрема, лящ в Неві краще всього бере на гнойового черв'яка, а на опариша випадково. В'яз навпаки, погано ловиться на гнойового черв'яка і віддає перевагу опаришеві. Змішану насадку з декількох гнойових черв'яків і опаришів добре беруть і лящ, і в'яз.

Вибираючи насадку, треба враховувати присутність риб, клювання яких небажане.

Якщо у водоймищі багато йоржа, то рідко вдається половити ляща на дощового черв'яка. Тільки черв'як досягає дна, як за нього чіпляється йорж, а якщо гачок з насадкою підняти вище, то випадковими стануть і клювання ляща. Доводиться підбирати рослинну насадку зім'ятий хліб, кашу, розпарені зерна, які лящ бере непогано, особливо в південних водоймищах, а йорж навіть не чіпає.

Підуству - донну рибу - часто ловлять в місцях, багатих піскарем. Тут також не вдається половити його на черв'яка, до якого піскар великий мисливець, і доводиться насаджувати на гачок розпарені зерна хлібних злаків, мурашині яйця.

В окремих випадках - (наприклад, при лові плітки, краснопірки, окуня) підйом насадки на 20-30 см від дна може допомогти позбавитися від йоржа і піскаря, оскільки останні риби беруть насадку тільки з дна.

У верхів'ях Дніпра на одних і тих же швидких і глибоких перекочуваннях ловляться вусач і голавль. Вусач в цих, місцях зі всіх насадок віддає перевагу личинці міноги і виповзка, голавль же добре бере личинку міноги, а літом абсолютно ігнорує виповзка. Тому, якщо хочуть уникнути клювання голавля, який тут часто буває дрібним, розумніше ловити на виповзка.

Якщо хочуть уникнути клювань дрібних хижаків -щурят, окунів, - то при лові на живу рибку розумно застосовувати крупнішого живця. Так, наприклад, при лові сомів на гачок часто насаджують рибу вагою понад кілограм.

В окремих випадках крупнішу насадку корисно застосовувати і при вудінні інших риб. При лові на рака, сальника, хруща, п'явку, кукурудзу, горох, великий шматок макухи або сиру немає підстав побоюватися частих клювань дрібноти.

Іноді при легкому грузилі уклейка і інші верхові риби обривають насадку раніше, ніж вона досягне дна. У такому разі корисно обваляти насадку у висівках або навіть в сухому піску, при цьому дрібні рибки кидаються на частинки, що відділяються від насадки, і вона безперешкодно опускається на дно.

Уникнути клювань небажаних риб можна і не міняючи насадки. Користуючись принадою або прикормкою, до місця лови привертають крупну рибу, яка розгонить дрібну.

Клювань дуже настирливої дрібноти (наприклад, гунтери можна уникнути, прив'язавши на кукані в районі лову невеликого щупака. Дрібнота негайно зникає, а крупна риба не звертає на щупака уваги. Замість щупака можна використовувати сома, судака, крупного окуня або іншого хижака вагою від 0,5 до 1 кг.

При виборі насадки слід враховувати якість ґрунту. Свідомо погані результати дає лов на личинку міноги і щиповки на в'язкому мулистому ґрунті, в який вони можуть легко заритися. Невдалим буде лов на піскаря, йоржа, гольця на крупнокаменистому дні, де вони затаюються під каменями і хижакові важко їх виявити.

При лові з дна має значення колір ґрунту. Якщо грунт темний, то вигідніше ловити на світлі, помітні на його фоні насадки. Добре застосовувати пахучу приманку, особливо вночі і в каламутній воді.

Приведені приклади показують, наскільки вдумливо треба відноситися до вибору приманки. Для того, щоб підібрати дійсно уловисту приманку, риболов повинен детально вивчити харчові можливості даного водоймища, смаки і спосіб життя риб, що мешкають в ньому.

Категорія: Приманки | Додав: Marik (12.04.2011)
Переглядів: 1837 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Wmlink
BannerFans.com
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 113
Wmlink
BannerFans.com
Наші відвідувачі
Copyright MyCorp © 2024
Конструктор сайтів - uCoz