Вівторок, 23.04.2024
Все про рибу, Всё о рыбе, All about fish
Меню сайту
Tak.ru
BannerFans.com
Форма входу
Погода

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Категорії розділу
Методи лову [5]
Лов нехижої риби [14]
Лов хижої риби [11]
Лов морської риби [3]
Приманки [4]
Живі приманки [7]
Рослинні приманки [8]
Штучні приманки [13]
Прикорм [4]
Снасті [5]
Удилища [2]
Катушки [3]
Лєска [1]
Поплавки [1]
Грузила [1]
Поводки [2]
Вертлюжки, карабіни [1]
Гачки [2]
Соціальні мережі
Статистика
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Рибальство » Поплавки

Кріплення і регулювання поплавця

Кріплення поплавця в одній точці

Це поширений спосіб кріплення, що дає можливість зберегти високу чутливість поплавця і його підвищену маневреність. Моделі, прикріплені до волосіні в одній точці, легко змінюють своє становище, вільно відхиляючись в будь-яку сторону. Таке кріплення спрощує роботу з ними, їх легше витягати з води, менше ймовірність заплутування поплавця у водоростях та прибережної рослинності.


Кріплення поплавця у двох точках


Поплавець, що кріпиться до волосіні в двох місцях, більш надійний в роботі. Він зберігає правильне робоче положення і в момент закидання і приводнення, і при здійсненні рибалкою проводки та ігри насадкою.


В аматорському рибальстві в останні роки все частіше практикується кріплення поплавка у двох точках. У спортивному ж рибальстві воно застосовується здавна. Це пов'язано з тим, що спортсмен не може дозволити собі під час змагань упустити жодної покльовки, ні єдиної можливості зловити рибу.


    Розміщення поплавця

Розміщення поплавця на волосіні буває глухе й ковзне. Глухе кріплення не обов'язково означає його повну нерухомість на волосіні. При такому кріпленні поплавець можна пересувати по ній, встановлюючи, наприклад, потрібну глибину занурення гачка. Таке пересування виробляють, зміщуючи стопори або намистини, що обмежують його рух, або зрушуючи поплавець, якщо він кріпиться до волосіні гумовими колечками. Але сам він не може переміщатися по волосіні в момент вудіння. Це найпоширеніший на поплавців вудках спосіб розміщення поплавця.


Ковзаюче кріплення поплавка означає, що він може довільно рухатися по волосіні. Зазвичай це рух обмежено стопорами, які встановлюють у потрібних положеннях перед ужением. Ковзаючий поплавець застосовується в аматорській риболовної практиці значно рідше, в основному на вудках для дальньої занедбаності і деяких інших снасті.


 Регулювання риболовного поплавця

До системи «поплавець-грузило» пред'являється кілька погано суміщуються вимог. По-перше, грузило повинно бути досить важким, щоб швидко доставити насадку в потрібне місце і надати своїм вагою правильне положення поплавця. Він повинен бути занурений у воду до ватерлінії. По-друге, грузило повинно бути максимально непомітним, маленьким, не лякає рибу своїми розмірами і вагою.


Регулювання поплавкаОчевідно, що на поплавок і на гачок з насадкою повинні впливати два різних грузила.


Застосування 2-3 вантажив для налаштування аматорської поплавковою снасті цілком достатньо і може вирішити більшість проблем. Більш великі грузила розміщуються у верхній частині снасті, ближче до поплавця. Найменше грузило, що доставляє в товщу води гачок, розташовують іноді на відстані не далі 20-30мм від гачка.


Огружают гачок з насадкою грузило цілком порівнянно з вагою гачка. Звичайно як ближнього до насадки грузила застосовують дробинку не більше 2,0-2,5 мм в діаметрі.


Застосування двох і більше підпасичем широко при вудінні у водоймах зі значним течією. 3-5 вантажив, розміщених між поплавцем і гачком, зроблять руху волосіні більш правильними, дозволять постійно тримати її в натягу і краще контролювати клювання.


Рух води носить не ламінарний, а турбулентний характер. Тертя водних шарів один про одного, тертя їх об дно призводить до нерівномірного руху потоку. Верхні шари значно обганяють нижні. Поплавець, що має велику парусність, рухається в більш швидких шарах води. Грузило має незрівнянно меншу парусність і переміщується до того ж у самих повільних придонних шарах. Це призводить до відставання насадки від системи «поплавець-грузило». У такому положенні клювання практично неможливо помітити.


Щоб уникнути подібної ситуації грузила розміщують нижче по волосіні, починаючи приблизно з середини потоку. Розташування їх по низхідній дає змогу відрегулювати розташування лески в потоці майже вертикально. Остання, більш легке грузило, розташовують безпосередньо у гачка, причому його кріплять максимально близько до гачка відстані, що не перевищує 10-15мм. Досвід практичного ужения показує, що непогані результати може дати подібна компоновка грузила з гачком, близька до форми блешні. Це можна зробити, затиснувши лісочку в розрізаної до половини дробинки під прямим кутом до повідця.


Всі поплавці повинні бути відрегульовані будинку у відрі або ж у ванній, де це можна зробити ретельно і без поспіху.

Категорія: Поплавки | Додав: Marik (13.04.2011)
Переглядів: 3185 | Коментарі: 4 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Wmlink
BannerFans.com
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 113
Wmlink
BannerFans.com
Наші відвідувачі
Copyright MyCorp © 2024
Конструктор сайтів - uCoz