Четвер, 25.04.2024
Все про рибу, Всё о рыбе, All about fish
Меню сайту
Tak.ru
BannerFans.com
Форма входу
Погода

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Категорії розділу
Методи лову [5]
Лов нехижої риби [14]
Лов хижої риби [11]
Лов морської риби [3]
Приманки [4]
Живі приманки [7]
Рослинні приманки [8]
Штучні приманки [13]
Прикорм [4]
Снасті [5]
Удилища [2]
Катушки [3]
Лєска [1]
Поплавки [1]
Грузила [1]
Поводки [2]
Вертлюжки, карабіни [1]
Гачки [2]
Соціальні мережі
Статистика
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Рибальство » Методи лову

Шляхи підвищення ефективності лову
Для оперативного зв'язку рибалки використовують радіостанції. Рибу при підлідному лові виявляють ехолотами типу "язь", "лящ", "муксун", які встановлюють на розчищений від снігу лід, залитий шаром води. Догляд за знаряддями лову. Догляд за ставными мережами зводиться до звільнення мереж від водоростей і наносів, чинке сетного полотна, зміцненню місць з'єднання, ремонту гужиков і підбор, відновленню зламаних і загублених поплавців і грузил.

Найбільш імовірне ушкодження мереж у результаті перевантажень при несприятливому гідрометеорологічному режимі, порушеннях техніки лову, більших уловах. Крім ремонту мереж між циклами лову, іноді проводять їх плановий профілактичний ремонт у межпутинное час. Техніка безпеки. При організації лову ставными мережами звертають увагу на дотримання прийомів безпечної роботи. До роботи допускають осіб, що знають правила техніки безпеки.


Залежно від типу судна, особливостей організації лову ці правила можуть трохи різнитися. Обов'язковими серед них є вміння плавати й надавати допомогу потопаючий, потерпілому від механічних забитих місць і т. Д., уміння гребти й управляти човном, звертатися з мотором. Надзвичайно важливі пункти з описом безпечних прийомів роботи при постановці, вибірці й збиранні знаряддя лову, спостереженні за технічним станом судна й т. Д.


Шляхи підвищення ефективності лову: У зв'язку з малою енергоємністю й високої селективностью лов ставными мережами одержує все більше поширення не тільки у внутрішніх водоймах, але й у прибережному морському рибальстві, у тому числі на глибинах до 1500 м. Одним з основних шляхів підвищення ефективності лову ставными мережами є подальша оптимізація параметрів мереж. Так, улови ставных мереж (при дотриманні необхідної селективности лову) можна підвищити оптимізацією розміру вічка.


З урахуванням уточнених методів розрахунку такий розмір вічка залежить від розмірного складу облавливаемых скупчень (а не тільки від модального розміру риб), повноти тіла риби, промислової міри на рибу, припустимого прилова маломірних риб, показників деформації вічка, діаметра сетных ниток. Із застосуванням цих же методів розрахунку можна вирішити також важливе завдання вибору асортиментів мереж з різним розміром вічка, що забезпечить заданою розмірною, видовий і половою склад улову.


Підвищена селективность ставных мереж дозволяє більш широко використовувати їх для біологічної меліорації водойм, зниження чисельності бур'янистих малоцінних видів риб. Підвищення улову мереж можна домогтися шляхом фарбування їх у сірий цвіт (для досягнення мінімальної видимості) з відповідним коефіцієнтом відбиття, застосування наслідувальностей з високою прозорістю й коефіцієнтом переломлення, близьким до коефіцієнта переломлення води

Для підвищення уловлювальної здатності мереж необхідно подальше збільшення еластичності сетных ниток, оптимізація діаметра сетных ниток з обліком уловистости й надійності мереж, вибір посадкового коефіцієнта відповідно до форми тіла риби й робітника розкриття вічка.

Резервом підвищення ефективності ставного сетного лову можна вважати розширення застосування підбор з наповнювачами, зменшення їхньої видимості (особливо в низкостенных мережах), оптимізацію завантаження мереж. Для лову риб, що роблять вертикальні міграції, і зменшення зношування мереж перспективні похилі рамовые мережі.

Такі мережі завдяки особливостям розкрою по крайках установлюють із нахилом щодо дна й під кутом друг до друга так, щоб вони утворили зиґзаґоподібну лінію. Для примусового переміщення до мереж малорухомої риби необхідно ширше застосовувати акустичні й електричні гони, а для залучення (іноді селективного) риби просочення мереж складами, що викликають у неї позитивну реакцію.

Для підвищення ефективності ставного сетного лову необхідно більше уваги приділяти особливостям поводження й розподілу об'єкта лову. Серед таких особливостей найбільше значення має розподіл риб по глибині, у тому числі розшарування риб різних видів, різного віку й пола, вертикальні міграції, стабільність скупчень риб, напрямок і швидкість горизонтальних міграцій і т. д.



Категорія: Методи лову | Додав: Marik (13.04.2011)
Переглядів: 806 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Wmlink
BannerFans.com
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 113
Wmlink
BannerFans.com
Наші відвідувачі
Copyright MyCorp © 2024
Конструктор сайтів - uCoz