Четвер, 25.04.2024
Все про рибу, Всё о рыбе, All about fish
Меню сайту
Tak.ru
BannerFans.com
Форма входу
Погода

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Категорії розділу
Методи лову [5]
Лов нехижої риби [14]
Лов хижої риби [11]
Лов морської риби [3]
Приманки [4]
Живі приманки [7]
Рослинні приманки [8]
Штучні приманки [13]
Прикорм [4]
Снасті [5]
Удилища [2]
Катушки [3]
Лєска [1]
Поплавки [1]
Грузила [1]
Поводки [2]
Вертлюжки, карабіни [1]
Гачки [2]
Соціальні мережі
Статистика
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Рибальство » Методи лову

Допоміжні пристосування
Коли риба перебуває на глибинах більше 80 100 м, доцільно застосовувати порядок з верхнім положенням ватажка, що виключає намотування на ватажок перших від судна мереж. Таке явище часто спостерігається в порядку з нижнім розташуванням ватажка при його вибірці в штормову погоду, під час дрейфу, коли судно, піднімаючись на хвилі, тягне за собою ватажок, а мережі залишаються на місці або опускаються долілиць.

Крім того, у дрифтерного порядку з верхнім положенням ватажка удари хвиль об буї амортизує ватажок, охороняючи мережі від перевантажень. Однак з такими порядками складніше працювати, і це перешкоджає їхньому широкому поширенню. При пошуку й розвідці риби іноді застосовують разноглубинные дрифтерні порядки з ватажком. У таких порядках валери поводцы мають різну довжину, і мережі відповідно розташовуються на різних глибинах.


Разноглубинными дрифтерними порядками одночасно облавливают різні шари води. Застосування фізичних подразників для інтенсифікації лову дрифтерними мережами обмежено. Відомі спроби застосування гідроакустичної апаратури для загону в дрифтерні мережі далекосхідної скумбрії. Апаратура імітує звуки киту-горбача, які викликають у риби різко негативну реакцію. Сигнали тривалістю 2 3 з подають через кожні 30 с.


Для залучення риби до мереж перспективна в ряді випадків просочення мереж хімічними складами, що імітують речовини біологічного походження. Успішними були спроби застосування мереж, пофарбованих під цвіт корму, яким у період лову харчується об'єкт лову. Для підвищення уловистости дрифтерних мереж можна використовувати різні фізичні поля, які відволікають рибу від мереж, зменшують імовірність огибания рибою мереж і т. д.


Технологія лову: Лов дрифтерними мережами складається з наступних основних операцій: підготовка мереж і дрифтерного порядку, вибір місця лову, постановка дрифтерного порядку, дрейф, вибірка дрифтерного порядку зі збиранням риби. Виконання всіх цих операцій розглянемо на прикладі роботи порядком з нижнім розташуванням ватажка. Підготовка до лову.


Мережі й дрифтерний порядок готовлять до лову під час переходу судна від бази до місця лову. Насамперед підбирають мережі з необхідним розміром вічка. Їх оглядають, усувають несправності й укладають на палубі уздовж правого борта. Після цього приступають до підготовки ватажка. Бухти каната для виготовлення ватажка піднімають із трюму на палубу, размолаживают канат, ставлять на ньому марки, на кінцях кожного відрізка роблять огоны.

Одночасно з підготовкою ватажка готовлять валери й вожаковые поводцы. Повідковий канат попередньо размолаживают і нарізають із нього відрізки необхідної довжини. З одного кінця відрізка роблять огон, з іншого кноп. Буї надувають із балона стисненого повітря й складають у надбудови. Розглянуті роботи в повному обсязі виконують лише перед початком промислу. Вибір місця лову.

Під час підготовки дрифтерного порядку вибирають місце, напрямок і глибину його постановки з урахуванням температури води, якої дотримується об'єкт лову, і термічної характеристики району лову, напрямку' переміщення скупчень риби, напрямки й сили плину й вітру. Для пошуку риби на досить великій глибині застосовують ехолоти. Якщо риба розташовується в поверхневих шарах води, то одночасно застосовують прилади горизонтальної дії гідролокатори (ехолоти не показують скупчень риби, що перебуває вище вібраторів).

Для пошуку риби в самих поверхневих шарах води використовують також візуальні спостереження (плями на поверхні води, поводження птахів і морського звіра, світіння води в темний час доби). Постановка порядку. Дрифтерний порядок з нижнім положенням ватажка ставлять різними способами лагом, по вітрі на ходу судна, поштовхами або ходом у затишність.

Лагом порядок ставлять у вітряну погоду. Для цього судно із застопореною машиною мають у своєму розпорядженні робочий борт на вітер. За борт спускають маяк і труять під маяковий кінець. Судно поступово відносить від маяка, і коли підходить перша марка ватажка, в'яжуть вожаковый поводец першої мережі, далі в другої марки кріплять другий поводец, і у воду сходить друга мережа.



Категорія: Методи лову | Додав: Marik (13.04.2011)
Переглядів: 943 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Wmlink
BannerFans.com
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 113
Wmlink
BannerFans.com
Наші відвідувачі
Copyright MyCorp © 2024
Конструктор сайтів - uCoz