Субота, 27.04.2024
Все про рибу, Всё о рыбе, All about fish
Меню сайту
Tak.ru
BannerFans.com
Форма входу
Погода

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Категорії розділу
Методи лову [5]
Лов нехижої риби [14]
Лов хижої риби [11]
Лов морської риби [3]
Приманки [4]
Живі приманки [7]
Рослинні приманки [8]
Штучні приманки [13]
Прикорм [4]
Снасті [5]
Удилища [2]
Катушки [3]
Лєска [1]
Поплавки [1]
Грузила [1]
Поводки [2]
Вертлюжки, карабіни [1]
Гачки [2]
Соціальні мережі
Статистика
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Рибальство » Гачки

Форма риболовного гачка

Жало, відігнуті назовні, вельми зацепистее, але такий гачок гірше утримує рибу. Жало, загнуте всередину, рибу не відпустить, але воно менш уловистими. Для боротьби з цим недоліком придумано кілька конструкцій, що поліпшують зацепістих гачка. Одна з них - форма гачка типу «джеміссон». Більшість рибалок-практиків без роздумів віддає перевагу гачка з жалом, відігнутим назовні.
Зустрічаються варіанти гачка з:
1 - лопаткою;
2 - колечком;
3 - колечком, відігнутим назовні;
4 - колечком, загнутим всередину;
5 - з одним згином;
6 - двугібие гачки.

Всі ці гачки застосовуються там, де потрібно прискорити з'їм риби з гачка. В аматорському рибальстві їх практично не використовують. Гачок, з якого риба «зістрибує» сама, знаходить застосування у професійних рибалок на морі.


Рибальські гачки: якірці та трійники


За основною характеристиці - поддева - гачки діляться на одноподдевние, двухподдевние (якірці) і трехподдевние (трійники).


Одноподдевние гачки використовуються в поплавців, донних і інших видах вудок. Двухподдевние гачки застосовуються при конструюванні Живцова снастей.


Трехподдевние гачки застосовуються при ловлі на живців, а також при побудові блешень та інших штучних приманок.


Перший гачок забезпечений спеціальною застібкою для утримання живця, а другий - додатковим, меншим за розмірами гачком. Все це дає можливість використовувати на великому якірці невеликого живця, що значно підвищує шанси на успіх лову. Дрібного живця охочіше беруть всі хижі риби, але розміри гачка, який необхідний для кріплення малька, недостатні для їх утримання. Ось чим викликана компонування маленького гачка з великим якірцем.


Утвердилася думка, що найбільш уловистими є гачки з прямим загином, довгою цівкою і жалом, спрямованим на колечко або лопатку, тобто на місце кріплення гачка волосіні. Напрямок жала на колечко - не самий зацепістих варіант гачка. Краще чіпляє гачок зі злегка відігнутим назовні жалом.

Гачок, у якого загин зроблений не тільки в одній площині, але і з відведенням жала трохи убік, є більш зацепістих. Проте риба рідше ловиться на такі гачки, тому прямий загин переважно.

Довжина цівки впливає на зацепістих самим безпосереднім чином. Гачок, у якого довжина цівки в 2-2,5 рази більше його ширини, захоплює більший сегмент, а отже, має більше шансів при підсіканні риби. Довгу цівку більш зручно при роботі з гачком, на ньому легше розміщувати насадку.

 

Категорія: Гачки | Додав: Marik (13.04.2011)
Переглядів: 1254 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Wmlink
BannerFans.com
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 113
Wmlink
BannerFans.com
Наші відвідувачі
Copyright MyCorp © 2024
Конструктор сайтів - uCoz