Четвер, 28.03.2024
Все про рибу, Всё о рыбе, All about fish
Меню сайту
Tak.ru
BannerFans.com
Форма входу
Погода

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Категорії розділу
Методи лову [5]
Лов нехижої риби [14]
Лов хижої риби [11]
Лов морської риби [3]
Приманки [4]
Живі приманки [7]
Рослинні приманки [8]
Штучні приманки [13]
Прикорм [4]
Снасті [5]
Удилища [2]
Катушки [3]
Лєска [1]
Поплавки [1]
Грузила [1]
Поводки [2]
Вертлюжки, карабіни [1]
Гачки [2]
Соціальні мережі
Статистика
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Рибальство » Методи лову

Режим роботи на дрифтерному лові
З аналогічних елементів, крім меж рейсових стоянок і планового ремонту, складається рейсовий і середньодобовий режим роботи на дрифтерному лові. Пооперационный режим роботи включає всі основні операції дрифтерного лову. Аварійні ситуації. При дрифтерному лові можливі різні аварійні ситуації. Основні з них намотування мереж і ватажка на гвинт при выметке порядку, підсікання ватажком мереж під час дрейфу й вибірки порядку, сплутування порядку, зчеплення порядків між собою, обривши ватажка, валерів і вожаковых поводцов.

Аварійні ситуації приводять до втрати промислового часу, зниженню уловистости мереж і великому матеріальному збитку. Причини виникнення аварійних ситуацій і особливості усунення їхніх наслідків викладені у відповідних інструкціях. Небезпечна втрата дрифтерних мереж, тому що протягом 2 3 років вони продовжують ловити рибу. Догляд за знаряддями лову.


Основною причиною зношування елементів дрифтерного порядку із синтетичних матеріалів є механічне зношування, з рослинних матеріалів гниття, сталевих канатів корозія. Мережі й канати з рослинних волокнистих матеріалів вимагають регулярного промивання й просушки. Особливо небезпечне зберігання брудних і мокрих мереж і канатів навалом. Мережі й канати із синтетичних матеріалів також мають потребу в промиванні й просушці. Однак протягом декількох днів їх можна зберігати на палубі в мокрому виді, попередньо промивши й закривши брезентом.


У перервах між ловом, переслідуванні на базу під розвантаження й після закінчення рейсу ушкоджені мережі відбирають для ремонту, звертаючи увагу на стан не тільки сетного полотна, але й підбор гужиков. Ушкоджені мережі лагодять, непридатні, гужики заміняють, а слабкі місця підбор підкріплюють. Так само надходять із валерами й вожаковыми подводцами. Ретельно оглядають буї й непридатні для подальшої експлуатації відбирають. Зношені мережі растакелаживают. Сетное полотно здають в утиль.


Підбори використовують на судні для виготовлення провідників, вуздечок, поводцов і т.д.Або здають на базу. Техніка безпеки. Всі члени команди вивчають правила й інструкції з техніки безпеки. До них ставляться правила безпечної роботи із дрифтерним порядком, правила експлуатації промислових машин і механізмів, правила, що регламентують освітленість робочих місць, їх зручне й безпечне розташування.


Перед початком роботи із дрифтерним порядком перевіряють справність промислового встаткування, огородження частин, що рухаються, машин, кріплення напрямних роликів і блоків, ізоляцію електричного приводу й т. П. Не можна доручати матросові, що працює на лебідці або шпилі, одночасно виконувати іншу роботу або перебувати в не застебнутої або в не заправленому одязі. Всі електроприводи промислових машин повинні бути надійно ізольовані, а огородження частин, що рухаються, і приводів справні.

Забороняється перебувати поблизу, що рухаються деталей, машин і тягових кінців під натягом, ставати на бухту каната, що витравлюється, або на выметываемые мережі, працювати за бортом у неаварійні ситуаціях
Шляхи підвищення ефективності лову. Лов дрифтерними мережами один з деяких видів лову розріджених скупчень риби в морській і великій внутрішній водоймах. Це обставина, поряд з малою енергоємністю й високої селективностью, забезпечує йому помітне місце в рибальстві, особливо у зв'язку з освоєнням відкритої частини світового океану

Для лову дрифтерними мережами особливо важливі проблеми підвищення ефективності лову шляхом оптимізації параметрів мереж. Однак, розглядаючи шляхи оптимізації, викладені в 39 для ставных мереж, ураховують, що дрифтерні мережі звичайно звільняють від риби на сететрясных машинах. Тому вони повинні володіти двома взаємовиключними властивостями: високої уловистостью; здатністю легко звільнятися від риби. Властивості мереж з обліком цих двох умов регулюють товщиною й еластичністю сетных ниток.

Звичайно використовують перший шлях, що краще сприяє збереженню якості улову. Добре звільняються від риби мережі з наслідувальностей або ниток, скручених з наслідувальностей, тому що вони мають гладку поверхню. Варто мати на увазі, що надмірне прагнення полегшити витрушування риби з мереж приводить до збільшення риб, що випали із сетного полотна, і їхньої часткової загибелі при вибірці дрифтерного порядку. Частка таких риб досягає 1015% улову.



Категорія: Методи лову | Додав: Marik (13.04.2011)
Переглядів: 837 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Wmlink
BannerFans.com
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 113
Wmlink
BannerFans.com
Наші відвідувачі
Copyright MyCorp © 2024
Конструктор сайтів - uCoz