Субота, 20.04.2024
Все про рибу, Всё о рыбе, All about fish
Меню сайту
Tak.ru
BannerFans.com
Форма входу
Погода

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Категорії розділу
Прісна риба [32]
Морська Риба [23]
Акваріумна риба [23]
Кулінарія [30]
Рибальство [87]
Соціальні мережі
Статистика
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Прісна риба

Короп

Зовнішній вигляд коропа майже всім відомий. Тіло в нього товсте, середньої висоти, відносно видовжене. Спин­ний плавець довгий. У спинному й анальному плавцях є тверді, пилкоподібно загострені промені. Голова велика, рот нижній, з верхньої губи звисають дві пари вусиків. Тіло вкрите великою лускою. Спина чорнувато-зелена, боки й черево жовтуваті або золотисті. Будова тіла й забарвлення свідчать про те, що короп – придонна риба. Проте він може підніматись і до поверхні води. Тримається табунами, великі особини живуть поодинці.

Короп водиться в річках, озерах, водосховищах, де обирає тихі, стоячі або повільнотекучі води з твердим глинястим, злегка замуленим дном. У пониззях річок, що впадають у Чорне море, він освоює і солонуваті води. Тут живуть дві форми: та, що живе постійно, і напівпрохідна.

Починає нереститися короп на третьому-четвертому році життя. Ікру самки відкладають за три прийоми, тому трива­лість нересту – один-два тижні. Самки залежно від віку ви­пускають від 90 тис до 1,7 млн. ікринок. Найінтенсивніший нерест відбувається при температурі води 18-20°. Для нерес­ту плідники збираються на мілких місцях, укритих рослин­ністю. Вони поводяться надзвичайно збуджено, втрачають обережність. Нереститься короп найчастіше на світанку після теплих, тихих ночей.

Тривалість ембріонального розвитку коропа при темпе­ратурі води 15° близько 5 діб, при 20° – близько 3 діб. Довжина личинки, яка тільки залишила оболонку ікринки, трохи більша 4 мм. До розсмоктування жовткового міхура личинка прикріплюється до рослин. Через півтора тижні вона починає живитися планктонними рачками. Коли довжина личинки досягає близько 20 мм, вона переходить до живлення придонними організмами. Так живляться й дорослі коропи. Вони споживають і рослинні й тваринні організми, зокрема молюсків, червів, рачків, личинок комах.

Короп росте досить інтенсивно. У трирічному віці довжина самця буває у середньому 32 см, самки – 38 см, маса відпо­відно може становити 1400 і 1600 г. Із збільшенням віку ко­ропа його маса зростає інтенсивніше, ніж довжина тіла. У водосховищах Дніпра інколи бувають коропи, довжина тіла яких перевищує 90 см, а маса-12 кг.

Категорія: Прісна риба | Додав: Marik (10.04.2011)
Переглядів: 2362 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Wmlink
BannerFans.com
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 113
Wmlink
BannerFans.com
Наші відвідувачі
Copyright MyCorp © 2024
Конструктор сайтів - uCoz