Субота, 20.04.2024
Все про рибу, Всё о рыбе, All about fish
Меню сайту
Tak.ru
BannerFans.com
Форма входу
Погода

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Категорії розділу
Прісна риба [32]
Морська Риба [23]
Акваріумна риба [23]
Кулінарія [30]
Рибальство [87]
Соціальні мережі
Статистика
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Морська Риба

Бичкові

Характерною рисою бичків є наявність черевних плавців перетворених на дископодібний присосок, що є результатом конвергентної еволюції. Бички використовують цей присосок щоб утримуватись на скелях і коралах; в акваріумах часто тримаються на склі.

Мають два спинні плавці. У деяких видів, таких як представники підродин Neogobiinae і Benthophilinae, у дорослому стані відсутній плавальний міхур.

Основні види риб на прибережних морських мілинах, включаючи припливову зону, коралові рифи і зарості водної рослинності, також дуже численні в солонуватих водах і лиманах, пониззя річок, мангрових заростях. В прісних водах відомо мало видів. Прикладом прісноводних бичків можуть бути азійські Rhinogobius, австралійські Chlamydogobius eremius, європейські Padogobius bonelli. Більшість з них живляться дрібними безхребетними, крупні види також живляться рибами, деякі споживають планктонні водорості.

Бички прикріплюють свою ікру до субстрату, такому як гідрофіти, корали, каміння. Відкладають від п'яти до кількох сотен яєць. Після запліднення самецьличинки вилуплюються прозорими, забарвлення розвивається пілся того, як личинки знаходять відповідне середовище. Личинки деяких річкових видів спускають в дельти річок і естуарії, або навіть до моря, щоб потім повернутись до річок за кілька тижнів або місяців. охороняє ікру від хижаків і вичищає від забруднення.

Деякі бички з теплих вод досягають зрілості за місяць, але в холодних водах для цього потрібні до двох років. Тривалість життя бичків від одного року до десяти літ. Деякі види бичків здатні змінювати стать із самиці на самця. У таких видів більшість особин народжується самицями, до гнізда одного самця ікру відкладають кілька різних самиць.

В Україні дуже поширені в Чорному і Азовському морях, в лиманах Північного Причорномор'я, в Дніпрі, Дністрі, Південному Бузі, Дунаї та інших річках, досить численні в усіх водосховищах.

Серед поширених в Україні видів слід розрізними Понто-Каспійських бичків, таких як представників родів Babka, Benthophilus, Benthophiloides, Caspiosoma, Mesogobius, Neogobius, Ponticola, Proterorhinus, а також Середземноморських іммігрантів, таких як Aphia, Gobius, Knipowitschia, Pomatoschistus, Zosterisessor.

В Україні бичкові риби мають промислове значення. Відловлюються в Азовському морі, лиманах північно-західної частини Чорного моря. Найчастіше ловлять бичків кругляка, бабку, жабу, зеленчака.

Категорія: Морська Риба | Додав: Marik (11.04.2011)
Переглядів: 961 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 4.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Wmlink
BannerFans.com
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 113
Wmlink
BannerFans.com
Наші відвідувачі
Copyright MyCorp © 2024
Конструктор сайтів - uCoz