Субота, 27.04.2024
Все про рибу, Всё о рыбе, All about fish
Меню сайту
Tak.ru
BannerFans.com
Форма входу
Погода

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Категорії розділу
Прісна риба [32]
Морська Риба [23]
Акваріумна риба [23]
Кулінарія [30]
Рибальство [87]
Соціальні мережі
Статистика
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Акваріумна риба

Анабас або риба-повзун (Anabas testudineus)

За своїм статурі анабас нагадує цихлід. У нього витягнуте в довжину тіло, профіль спини і черева майже прямий, голова і кінцевий рот великі. По краю зябрової кришки розкидані численні шипи.Грудні й анальні плавці потужні, добре розвинені. Саме з їх допомогою риби можуть пересуватися по суші (звідси і назва риба-повзун). Основний забарвлення тулуба від сіро-коричневого до сіро-зеленого, також зустрічаються помаранчеві екземпляри.З боків розташовані 8-10 поперечних смуг, найбільш яскраво забарвлених під час нересту. Спинка темніше, черевце жовтувате. Плавці помаранчеві або червонуваті. Статеві відмінності: самець яскравіше забарвлений, у самки черевце більше повне. У природі анабас досягає в довжину 25 см,в акваріумі виростає до 16 см.

Основна особливість риби-повзуна в тому, що в пошуках їжі або нових водойм, ця рибка може повзати по землі, перебиратися через каміння та інші перешкоди, а також залазити на дерева.Завдяки наджаберному органу лабіринту (службовцю для дихання атмосферним повітрям), може до 8 годин залишатися без води.Рухається анабас не тільки за допомогою плавців, але і за допомогою зябрових кришок (гострі краї дозволяють надійно чіплятися за грунт), при цьому підштовхуючи себе сильними поштовхами хвоста. Подорожують вони ночами.Анабас з довжиною тіла від 10 до 25 см за 1 годину може проповзти до 100 м, а перебувати поза води (за умови високої вологості повітря) може кілька діб.Коли водоймище пересихає і знайти інший не вдається, риба-повзун, розгойдуючись, заривається у вологий мул і на деякий час (до 48 годин) це рятує її від висихання та загибелі. Так і здійснюються масові переселення анабасов з висихаючих водоймищ в нові.

Анабас хижа, полохлива і досить забіякувата рибка. Активність проявляє у вечірній і нічний час.Рибу-повзуна необхідно утримувати у видовому акваріумі від 100 літрів з добре прикріпленим покривним склом, що знаходяться на висоті не менше 10 см над поверхнею води (інакше риба, вистрибуючи за повітрям, може вдаритися об нього).В акваріум поміщають зарості рослин, різні укриття (камені, корчі), а також залишають вільне місце для плавання (і для нересту). Освітлення розсіяне. Починати зміст необхідно з групи молодих риб, тому що дорослі уживаються важко.При їх вилов необхідно користуватися або скляним, або пластиковим посудиною, так як за сачок риби можуть зачепитися шипами. Параметри води для правильного змісту анабаса: жорсткість до 20 °, рН 6.8-8.0, температура 20 – 30 ° С. Необхідна фільтрація і щотижнева підміна до 20% об’єму води.

Анабас вживає в їжу живої (наприклад, дрібну рибу, шматочки сирої яловичини) і рослинний корм, а також замінники. Дуже ненажерливі. У природі харчуються дрібною рибкою, дощовими черв’яками та іншими безхребетними.

Нерест анабаса може проходити не тільки у видовому акваріумі, але і окремому нерестовіке від 200 літрів з рівнем води 30 см. Параметри води для розведення анабаса: жорсткість до 10 °, рН 6.5-7.5, температура 26 – 30 ° С. Необхідна часта зміна води. Нерест проходить у грунту або в середніх шарах води.Самка метає до 5000 прозорих ікринок, які піднімаються до поверхні води і там плавають. Виробники ікру і мальків не чіпають, але все ж краще після нересту перенести її в виростной акваріум. Інкубаційний період при температурі 24 ° С триває близько доби.Через 2 дні мальки починають плисти і харчуватися. Стартовий корм: жива пил, переважно коловертки.

Статевої зрілості анабас досягає у віці 1,5 років.

Категорія: Акваріумна риба | Додав: Marik (15.04.2011)
Переглядів: 1597 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Wmlink
BannerFans.com
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 113
Wmlink
BannerFans.com
Наші відвідувачі
Copyright MyCorp © 2024
Конструктор сайтів - uCoz