Субота, 20.04.2024
Все про рибу, Всё о рыбе, All about fish
Меню сайту
Tak.ru
BannerFans.com
Форма входу
Погода

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Соціальні мережі
Статистика
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2012 » Квітень » 9 » Ловля поплавцевим вудилищем
18:09
Ловля поплавцевим вудилищем
Почати слід з передісторії самої вудки. Як відомо, ловля поплавцевою вудкою дуже древній спосіб видобутку риби, ловити поплавцевою вудкою можна будь-яку з видів риб, за винятком тих, яких в принципі нереально зловити на даний спосіб лову.
Поплавцеву вудочку приміряють в різних водоймах, як з течією, так і зі стоячою водою, таких як ставки, озера, водосховищах, каналах та інших. Поплавцева вудка не поступається ніяким видам лову, але за всіма критеріями набагато цікавіша. Використовуючи різні оснастки можна ловити пічкура, язя, уклейку, плотву, сазана, ляща, а так же хижих риб, список можна продовжити до нескінченності.
Ловля риби в малих річках на поплавцеву вудку - найцікавіше заняття, так як саме такі річки несуть безліч загадок за видами риб, а так само їх розмірами. Даний вид риболовлі, припускає собою використання коротких вудилищ, болонські вудилища в таких водоймах дуже незручні у використанні. Краще всього використовувати махове вудилище для ловлі риби в малих річках. Про нього і піде наша стаття.
Махове вудилище, знайоме всім і кожному, адже саме на цю снасть ловили наші дідусі й бабусі, а так само всі ми з вами. Говорити про плюси махової вудки можна нескінченність, але розглянемо основні:
- Швидкість оснащення, яка так важлива для зайнятих роботою рибалок;
- Навчитися даному виду лову дуже легко;
- Можливо, працювати з найрізноманітнішими оснащеннями;
- Дозволяє використовувати більш тонкі жилки, що при ловлі «розумних» риб дуже важливо, особливо лящі вибагливі в товщині жилки. Адже на глибині вони навіть якщо не бачать жилку, її завжди чутно, так як у риб добре розвинені органи чуття (бічна лінія);
- Можливо, ловити навіть в коряжнику, маховою вудкою легко маніпулювати оснащенням;
- І багато інших, про які ви дізнаєтеся в процесі читання.
В махової вудки є так само невеликий ряд недоліків, на ловлю «махалкой» дуже сильно впливає вітер. Але це не означає, що штекер, матч і болонка дозволяють комфортно ловити на поплавок. Є так само мінус в дорожнечі лову, необхідно використовувати велику кількість прикормки, а так само мати багато оснасток, які розраховані на тип водойми, а так же розмір і вид риби.
Але ближче до справи.
Оснащення махової вудки
Вам потрібно лише кілька елементів для оснащення махової вудки, а саме: жилку, гачки, поплавці й тягарець. Але це не говорить, що зв'язати оснастку для маха дуже просто, велика кількість тонкощів в лові поплавковою вудкою можуть змусити вас задуматися.
Гачок повинен відповідати розміру риби, краще менше ніж більше, саме важливо для гачка це його якість, адже саме гачок тримає і засікає рибу. Найкраще ловити плотву на гачки розміри, яких від 16 до 12 номера, за міжнародною класифікацією.
Жилка, так само повинна відповідати вимогам щодо якості, краще придбати більш дорогу жилку і використовувати точний і тонкий діаметр, ніж купувати дешевку із заниженим діаметром і нічого не ловити, жилка найважливіший параметр після гачка.
Поплавець, як правило, будь-який, але виготовлений з бальзи, з довгим кілем і тонкої антеною, що має форму веретена, а так же колечко в тілі, такий поплавець вкаже вам на покльовку самої ледачою плотви.
Тягарець повинен бути вибраний таким чином, щоб можна було розподілити його по основній жилці, краще всього використовувати дробинки різного розміру.
Перейдемо до оснащення:
Жилка діаметром 0.12-0.14 основна, на яку кріпиться поплавець двома якісними силіконовими кембриками, якість кембриків впливає на довговічність оснащення, поганий кембрик може під час вудіння риби порвати жилку, коли змінюєте глибину. Поплавець найкраще до 4 грам, рекомендується 2-2.5 грама. Відвантаження поплавця махової вудки виглядає так, починаючи з великих дробинок, їх краще всього затиснути на жилці не більше 2, нижче дробинки поменше 3-4, і зовсім дрібних дробинок 1-2. Таке відвантаження потрібно для того щоб розділити відвантаження на підпаски, які під час лову плотви відіграють допоміжну роль, змушую навіть саму ледачу рибку взяти насадку.
Перейдемо до лову плотви.
Вудіння риби на малих річках, має на увазі собою, як правило, ловлю в кущах, під очеретом або в коряжнику, де крутиться плітка в пошуках корму.
Для риболовлі вам буде потрібно 2-3 пакета прикормки, яка повинна бути призначена для плотви, а найкраще буде, якщо ви додасте в неї пару сотень грам кокосової стружки. Спливаючі елементи прикормки не змусять довго чекати клювання плотви, адже по природі плітка атакує приманку на швидкості, тому що в побоюванні хижої риби, їй не можна залишатися на місці.
Замішувати прикормку дуже просто, але необхідно дотримуватися фізичним характеристикам, прикормка не повинна бути як камінь, а повинна «працювати», іншими словами - розпадатися на дні водойми, утворюючи довгий килим з прикормки, в якому крутиться рибка. Стартовий закорм плотви приблизно 60-70% загальної прикормки, решта прикормки необхідно для догодовування риби, якщо клювання риби стало слабкіше. Плітка дуже любить, коли у воді з'являються свіжі елементи прикормки. 
Якщо ви вдало вибрали місце, то клювання буде моментально після засіки, якщо ж клювання не надходить протягом 20-30 хвилин, слід догодувати рибу. Але не варто забувати важливого правила «краще годувати менше, ніж перегодувати», тобто прикормплюйте рибу малими порціями.
Ловити на поплавцеву вудочку плотву дуже цікаво, риба зграєва, дуже жвава, а клювання риби дуже різкі, що змусить понервувати повільного рибалки. Підсікати необхідно в момент клювання.
З наживок плотва найбільше любить мотиля, але в літній період його не дістати, заміною йому буде опариш. Також варто спробувати ловити на варену перлову крупу, яку так само необхідно додати в прикормку.
Можна сказати, що ловля плотви на інших водоймах мало чим відрізняється, ніж ловля риби на малих річках. Мала річка передбачає темпову ловлю дрібної риби, і бажання зловити чергового «бонуса». У великих водоймах або водосховищах як правило, риба крупніша, але малі річечки завжди поруч, а згадати дитинство і половити плотву на незайманій річечці завжди приємно.

джерело: http://on-fishing.com
Переглядів: 1450 | Додав: Marik | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Wmlink
BannerFans.com
Календар
«  Квітень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 113
Wmlink
BannerFans.com
Наші відвідувачі
Copyright MyCorp © 2024
Конструктор сайтів - uCoz