Понеділок, 29.04.2024
Все про рибу, Всё о рыбе, All about fish
Меню сайту
Tak.ru
BannerFans.com
Форма входу
Погода

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Категорії розділу
Методи лову [5]
Лов нехижої риби [14]
Лов хижої риби [11]
Лов морської риби [3]
Приманки [4]
Живі приманки [7]
Рослинні приманки [8]
Штучні приманки [13]
Прикорм [4]
Снасті [5]
Удилища [2]
Катушки [3]
Лєска [1]
Поплавки [1]
Грузила [1]
Поводки [2]
Вертлюжки, карабіни [1]
Гачки [2]
Соціальні мережі
Статистика
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Рибальство » Живі приманки

П'явки
У прісноводних водоймах нашої країни мешкають п'явки понад 80 видів, але не всі з них можуть служити насадкою. П'явок можна знайти на підводній частині очерету, осоки, інших водних рослин, на нижній стороні листя латаття, під каменями або іншими предметами, що знаходяться на дні.

Досить часто початківці рибалки намагаються застосовувати жорстку п'явку «клепсіну», сірувато-зеленуватого кольору з цятками, майже круглу за формою, довжиною 20 - 40 мм. Проте досвід показує, що навіть при інтенсивному клюванні карась на «клеп сіну» бере неохоче. Мабуть, її слід використовувати, лише коли просто немає можливості знайти іншу насадку.

Найбільша «кінська п'явка» для лову карася застосовується дуже рідко, так як, надіта на гачок, вона згортається в клубок. «Кінські п'явки» живуть під камінням; лежать або вільно повзають в мокрому грунті, на кордоні води. Найкраще добувати їх у засмічених місцях глибиною 0,5-1 м, поблизу кущів. Залежно від погоди п'явки мешкають на різній глибині, тому доводиться шукати, де вони знаходяться в даний момент.

Найбільший інтерес для лову карася представляють невеликі (від 2 до 5 см) м'які п'явки «герпобделли». Забарвлення їх різниться: червонувато-бура, сіра, чорна, з цятками. Відрізнити їх від інших п'явок такого ж розміру просто: якщо їх поворушити, вони не згортаються в клубок, а швидко відновлюють рух, витягаючись на всю довжину тіла.

Заготовлюють п'явок «герпобделл» наступним чином:

- садовими граблями з дна водойми дістають сміття разом з мулом, потім його розгрібають по березі;

- через деякий час, коли вода стече, п'явки вилазять зі сміття і рухаються до води;

- п'явок збирають пінцетом чи паличкою.

У «герпобделли» присоска слабка, і не треба боятися, що п'явка присосеться до пальця, але на перших порах, поки ви не звикнете до такої насадки, як до звичайного гнойової черв'яка, рекомендується користуватися пластмасовим пінцетом.

У півтора літровій, накритій кришкою скляній банці, на 2/3 наповненою водою, можна зберігати понад 50 «герпобделл». На нижній полиці холодильника п'явки зберігаються тижнями. Без води вони можуть проіснувати кілька днів, тому, відправляючись на рибалку, можна вилити воду, відібрати потрібне число п'явок і помістити їх у звичайну коробку для насадки.

На одну «герпобделлу» можна зловити декількох карасів, але піймання плотви, єльця або язя, як правило, закінчується втратою насадки. Двадцяти, тридцяти п'явок, за умови, що інша насадка використовуватися не буде, вам цілком вистачить на день лову.

Великими п'явками наживляють гачки донок. П'явок легко добути, опустивши на кілька годин в гущу водних рослин м'ясні відходи, загорнуті в стебла осоки або очерету дрібні гілки. Зберігають п'явок у посудині з водою, зав'язаному зверху, інакше вони розповзуться.

При лові на п'явку немає ніякої необхідності переробляти снасті. Будь-який спосіб, при якому використовуються черв'яки і інші тваринні насадки, буде гарний і для лову на п'явку. Існують лише деякі особливості. При лові на вудку замість гачка краще використовувати мормишку. У цьому випадку тіло п'явки захоплює ліску значно рідше.

Головна особливість при риболовлі на п'явок складається в способах їх насаджування на гачок.

Спосіб насаджування п'явки через присоски: спочатку тіло п'явки протикають так, щоб гачок пройшов через передню частину і вийшов посередині великої присоски. Після цього потрібно проткнути тіло п'явки так, щоб гачок вийшов назовні. Жало гачка маскувати не слід. Розмір гачка (зазвичай № 4-6) більшою мірою визначається розміром риб, яких ви збираєтеся ловити.

Спосіб насаджування п'явки через середину тулуба: цей спосіб застосовується в тих випадках, коли невеликі окунці не намагаються «обскубати» п'явку. Підвішена у водній глибині п'явка звивається, залучаючи рибу в значно більшому ступені, ніж коли вона насаджена за один з кінців тулуба.

Дуже часто при насаджуванні через середину тулуба п'явки мають тенденцію згортатися на гачку в кулю (особливо в холодній воді). Природно, у такому згорнутому вигляді п'явка вже не здійснює тих хвилястих рухів, які так приваблюють рибу. Щоб запобігти цього на цівку гачка потрібно надіти пластмасову трубку. Товщина трубки повинна бути такою, щоб на ній вміщалась присоска п’явки. Якщо п’явка до чого небудь присосеться, то вона вже не згорнеться.

При лові карася на донну вудку можна насаджувати і по дві-три п'явки. У ряді випадків клювання поліпшується, якщо підсадити земляного хробака. При хватці не потрібно поспішати з підсічкою. Порожніх клювань майже не буває.

Категорія: Живі приманки | Додав: Marik (12.04.2011)
Переглядів: 2806 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Wmlink
BannerFans.com
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 113
Wmlink
BannerFans.com
Наші відвідувачі
Copyright MyCorp © 2024
Конструктор сайтів - uCoz