Понеділок, 29.04.2024
Все про рибу, Всё о рыбе, All about fish
Меню сайту
Tak.ru
BannerFans.com
Форма входу
Погода

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Категорії розділу
Методи лову [5]
Лов нехижої риби [14]
Лов хижої риби [11]
Лов морської риби [3]
Приманки [4]
Живі приманки [7]
Рослинні приманки [8]
Штучні приманки [13]
Прикорм [4]
Снасті [5]
Удилища [2]
Катушки [3]
Лєска [1]
Поплавки [1]
Грузила [1]
Поводки [2]
Вертлюжки, карабіни [1]
Гачки [2]
Соціальні мережі
Статистика
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Рибальство » Лєска

Лісочка

Лісочка за будовою буває двох видів. Лісочка з одинарною нитки - моноволоконная (монофільная) волосінь - і волосінь поліволоконного, складена з багатьох ниток (шнур або плетені волосінь, «плетінка»). Моноволоконная волосінь, покрита спеціальним зміцнює складом, називається композитної.

Волосінь повинна бути і тонкої і міцною.

Якісні сучасні волосіні в значній мірі задовольняють цим вимогам. Міцність їм додають спеціальні покриття. За кольором намотаною на них жилки видно, покрита капронова нитка чим-небудь чи ні.
На упаковці волосіні вказується її тип, назву по каталогу фірми, діаметр, міцність на розрив. Деякі фірми постачають свої леси написом про електронний контроль за їх діаметра.

Міцність волосіні може значно знижуватися - при побудові снасті, вузли послаблюють більшість видів ліс, але відбувається це залежно від будови жилки та виду вузла.


Еластичність волосіні


Властивість волосіні, розтягуватися під навантаженням, необхідно враховувати при побудові снасті. Лісочка може розтягуватися як під навантаженням, так і при нагріванні, а також при намоканні. Розтяжність волосіні - корисна властивість при виведенні риби, волосінь компенсує своєю пружністю зусилля і ривки видобутку. Плетені волосінь значно жорсткіша, і її застосування в снасті, в якій спочатку необхідна пружність і м'якість прийому удару, недоцільно. Такими властивостями володіють і волосіні з деякими видами металізованих покриттів. Вони практично не розтягуються і не вбирають вологу. Відомості про це на бобінах є далеко не завжди. Жилки з покриттям мають різне забарвлення - від темно-червоної до фіолетового. Купивши таку волосінь, ви позбавляєтеся від необхідності перемотувати її після намокання, вона не гігроскопічна, але треба приділяти особливу увагу способу намотування - у цих ниток хороша пам'ять.


Колір ліски


Лісочка, крім своїх фізичних властивостей, повинна мати і певні візуальні характеристики. При побудові снасті потрібно враховувати умови вудіння. Ліски виготовляють самих різних забарвлень, аж до смугастих, плямистих і світяться, флуоресцентних жилок. Вони зручні при необхідності постійного контролю руху волосіні у воді під час вудіння. Якщо ви купуєте жилку, що має яку-небудь забарвлення, потрібно з'ясувати, вона забарвлена ​​або колір обумовлений спеціальним покриттям. Це дозволить уникнути помилок при її використанні та зберіганні.


Після тривалого зберігання на котушці спущена волосінь звивається кільцями, вона як би пам'ятає форму, в якій зберігалася. Явище це сприймається рибалками вкрай негативно. Стійка пам'ять, з точки зору риболова, - це огидна властивість волосіні, з яким майже неможливо боротися.

Хороший ефект дає намотування таких лісок на мотовила не по колу, як зазвичай, а вісімкою.

Правильне зберігання лісок продовжує термін їх служби. Необхідно стежити, щоб вони були сухими і не натягнутими. Перед тривалим зберіганням їх змотують в бухти і, змочивши гліцерином, запаковують у целофан.

Категорія: Лєска | Додав: Marik (13.04.2011)
Переглядів: 958 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Wmlink
BannerFans.com
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 113
Wmlink
BannerFans.com
Наші відвідувачі
Copyright MyCorp © 2024
Конструктор сайтів - uCoz